גיאומטריה מקודשת

 בדומה אולי לנומרולוגיה, בה כל סיפרה או מספר נושאים תדר מסוים, כך גם הסמלים הגרפיים והצורות הגיאומטריות נושאות מסרים ומשמעויות עמוקות.

אחד הדברים המשותפים לכל התרבויות ברחבי העולם, כבר מהתקופה העתיקה הוא שהם הבינו את הכוח הטמון בסמלים גרפיים ואת ההשפעה האנרגטית של הצורות הגיאומטריות על המרחב.

גיאומטריה מקודשת מתקשרת לסמלים שמביעים משמעות רוחנית אנרגטית או אפילו דתית.

כשצוללים לחקור את הגיאומטריה המקודשת שמקודדת בסמלים מיסטיים ואנרגטיים ברחבי העולם, יש תחושה של גילוי ממש. הרבה מתייחסים למתמטיקה ולגאומטריה כ"שפתו של אלוהים" ובעזרתה מסבירים את הבריאה.

הגיאומטריה המקודשת הולכת יד ביד עם תנועות מיסטיות, אמונות פגאניות וגם עם הדתות המודרניות  שקיימות כיום.

מבנים דתיים כמו כנסיות, מסגדים, הרבה מקדשים ומנזרים נבנים על פי צורות של גיאומטריה מקודשת. וקירותיהם של מבנים כאלו מעוטרים גם הם הרבה פעמים עם הסמלים המקודשים. אלו גם משמשים כקמעות להגנה ושמירה רוחנית. גם ביהדות ובקבלה נעשה שימוש בסמלים עתיקים ועוצמתיים של גיאומטריה מקודשת

 המבנים הקדומים של העולם העתיק דוגמת הפירמידות העצומות של מצרים ואפילו מעגלי אבנים מהתקופות הפרהיסטוריות כבר מראים את האמונה והחיבור לשפה האוניברסלית של הגיאומטריה המקודשת, שנוצרה גם בחיבור למיקומים ולתנועת השמש, הירח והכוכבים בשמיים.

הגיאומטריה המקודשת כוללת גם את הצורות הבסיסיות המוכרות, דוגמת המעגל אשר מסמל את ההרמוניה והשלמות האחדותית. המשולש אשר מסמל את היצירה של דבר חדש והתפתחות בכיוון מסוים והמרובע שמסמל יציבות וביטחון ואת עולם התופעות.

לאחר מכן הגיאומטריה מתפתחת ובתוך הסמלים שנחשבים כחלק מהגיאומטריה המקודשת ניתן למצוא גם את הפירמידה, המשושה, מגן דויד, המרכבה, חותם שלמה (פנטגרם), קוביית מטטרון, זרע החיים, פרח החיים, עץ החיים, שרי יאנטרה, סמל היין והיאנג, הטורוס ועוד רבים נוספים...

על חלקם נדבר בהרחבה במאמרים הבאים באתר, תמשיכו לעקוב ...

חלק מהסמלים בגיאומטריה המקודשת, מגיעים מהתבוננות בטבע ובדפוסים ויחסים הרמוניים טבעיים, כמו לדוגמה הספירלה המוזהבת לפי יחס פיבונאצ'י.

גם הפרקטלים, צורות גיאומטריות שמורכבות מהעתקים חוזרים של אותה צורה בגודל קטן, קיימים גם הם בטבע ונכללים גם הם בגיאומטריה המקודשת כמסמלים את המימד האינסופי שקיים ומתקיים בתוך שטח סופי, אם צוללים לתוכו פנימה.

 בעת המודרנית, עם התפתחות המדע יש יותר ויותר גילויים על כך, שבדומה למה שחכמי הודו הקדומים אמרו כבר לפני אלפי שנים, היקום כולו רוטט בתדרים אנרגטיים בטווחים שונים.

לאחרונה הולך ומתפתח מדע בשם 'קימטיקה' Cymatics אשר חוקר את ההשפעה של גלי קול וצלילים על החומר. ישנם מכשירים שכאשר משמיעים בהם וויברציות של צלילים מסוימים הם רוטטים בהתאם ונוצרות צורות גיאומטריות מרהיבות של מנדלות מאבקות חול שמפוזרות על המשטח הרוטט.

כאשר תדר הצלילים משתנה גם הצורות משתנות בהתאם. ככל שהתדר של הצליל גבוה יותר, כך נוצרות צורות גיאומטריות מורכבות ומרהיבות יותר.

כדי להבין יותר כדאי לצפות בסרטון:  

המים שהם החומר המוליך הטוב ביותר, באופן טבעי מושפעים מאד מהתדרים והצלילים במרחב שלהם.

בספרו המעולה 'מסרים מהמים' שנכתב על ידי 'מאסארו אמוטו' מיפן, הוא חושף צילומים של פתיתי שלג והצורות הגיאומטריות שהם יוצרים כאשר הם נחשפים לתדרים שונים – אם על ידי צליל או אפילו על ידי מילים כתובות ומחשבות. הוא מראה שכאשר הפתיתים נחשפו לתדרים הרמוניים, חיוביים בריאים וגבוהים, הדוגמאות שנוצרו הן מרהיבות והרמוניות בהתאמה, ולעומתם פתיתי שלג שנחשפו למילים קשות, לזיהום ולתדרים דיס-הרמוניים וצורמים, יצרו צורות עכורות ומבולגנות וללא סדר וסימטריה.

ניתן גם לעשות ניסוי לבד בבית כדי לבדוק את הנושא בעצמכם. קחו לדוגמה קצת שאריות של אורז מבושל, והניחו מעט מאותו אורז בשתי קופסאות שונות (אך זהות).

עכשיו למשך כמה ימים, לקופסה אחת תנו תשומת לב חיובית בצורת מילים יפות ואוהבות שאומרים לה וכותבים עליה, והשמיעו לה מוזיקה מרוממת והרמונית. ולקופסה השנייה תתנו דווקא תשומת לב שלילית בצורת מילים קשות והשמיעו לה צלילים צורמים.

כעבור מספר ימים תפתחו את הקופסאות לראות מה מצב האורז בכל אחת מהקופסאות, והאם יש ביניהן הבדל כלשהו, למרות שמדובר באותו אורז ובאותו סוג של קופסה שאוחסן באותם תנאי אקלים.

אם עשיתם את הניסוי, אתם מוזמנים לכתוב ולספר לנו מה גיליתם...

גם אם ענייני מתמטיקה והנדסה מתקופת הלימודים בבית הספר לא דיברו אליכם בכלל, ברגע שהצורות מקבלות מימד נוסף של משמעות עם מסר רוחני, ייתכן ופתאום הסקרנות תתעורר ותפתחו עניין בעולם המרתק של הגיאומטריה המקודשת.

 וכל מי שרוצה לשמור את התדרים המיטיבים האלו קרוב לגופה, מוזמנת לקשט את עצמה עם תכשיטים של סמלים מקודשים ועתיקים אלו אשר טעונים בתדר גבוה והרמוני ומעניקים הגנה.

פרח החיים, זרע החיים יאנטרות שונות, סמלים בעלי אנרגיה ייחודית ושונה המעניקה לעונד משמעות. 

להורדת המדריך המלא על תכונות סמלים ואבנים

לקולקציית גיאומטריה מקודשת