אמטיסט (אחלמה)   Amethyst

אבן האמטיסט היא גביש קוורץ בצבע שנע בין סגול עמוק ובוהק, לסגלגל בהיר בגוון לבנדר ולשקוף. זוהי אחת מהאבני החן הפופולריות והנפוצות ביותר וניתן למצאה באזורים שונים ורבים בעולם כמו אפריקה, אמריקה הצפונית והדרומית, אירופה, רוסיה והודו. בעבר היא נחשבה לאבן יקרה כמו יהלום וספיר, אולם בשל שכיחותה הרבה ערכה הכספי ירד.

 האמטיסט נחשבת לאבן ריפוי עוצמתית ביותר. היא בעלת השפעה מרגיעה וממקדת ועוזרת להתחבר במהירות ובקלות למצבי מדיטציה גבוהים ולהישאר בהם לאורך זמן. מצוינת לחיזוק היכולות הטלפתיות וחיבור לאינטואיציה, מעודדת מודעות רוחנית גבוהה, ומקושרת לצ'קרה של העין השלישית. 

פירוש השם הלועזי של האבן, הוא "לא שיכור" והיא נחשבת כזו שתומכת בצלילות הדעת. לגבי פירוש השם העברי של האבן – 'אחלמה' יש שתי גרסאות, או שמדובר מלשון החלמה וריפוי או מלשון חלימה בשל יכולתה להקל על נדודי שינה ועל סיוטי לילה ולעודד חלימה צלולה ובהירות מנטלית. 

השפעות האמטיסט ברמה הרגשית -

האמטיסט מפחיתה בלבול רגשי, עוזרת לראות את הדברים מפרספקטיבה גבוהה יותר, תומכת בהרגעה של כעס, רוגז ועצבנות. האמטיסט מחזקת במצבים של תשישות עקב מתח נפשי, עוזרת לפוגג חרדות ומחזקת את החיבור למרכז הפנימי השליו. מעודדת אכפתיות, שלווה, ענווה ויציבות.

השפעות האמטיסט ברמה המנטלית -

כמעודדת את פתיחת ואיזון העין השלישית, היא עוזרת בקבלת החלטות נבונות ושקולות מתוך יישוב הדעת ותוך איזון וחיבור גם להגיון הבריא וגם לאינטואיציה והקול הפנימי.

אחת מסגולותיה של האמטיסט היא ניקוי עמוק ויסודי אך עדין, וסילוק של אנרגיות לא מאוזנות מהרובד המנטלי בהילה. יש האומרים שהיא גם יכולה לסייע ולתמוך בתהליכי גמילה מהתמכרויות שונות.

 השפעות האמטיסט ברמה הפיזית –

האמטיסט נחשבת כתומכת בטיפול בבעיות ואיזון של מערכת העצבים והמערכת האנדוקרינית. מקלה על נזקי הסטרס המתמשך, על כאבי ראש, מיגרנות וסחרחורות. היא מסייעת לטיפול בכאבי שיניים, בבעיות עיכול וחולשה בשלד.